Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, viadukt, oprava
Rainbow page separator

Pracuje se na opravě železničního viaduktu u Žďáru

Pondělí, 3. Září 2012

viaduktŽďár nad Sázavou/ Železniční viadukt, který se nachází na trati mezi Žďárem nad Sázavou a obcí Hamry nad Sázavou, prochází v současné době rekonstrukcí.

Na přemostění se pracuje již delší dobu a činnost bude pokračovat ještě během září letošního roku. V současně době se úpravy týkají jenom jedné ze dvou kolejí, druhou kolej zasáhnou stavební práce opět v příštím roce.

viadukt-2A z jakého důvodu Správa železniční dopravní cesty, která je investorem celé akce, k opravě vlastně přistoupila? Na cestu, jež vede pod mohutným viaduktem, padal štěrk, a to kvůli vysoké přesypávce a již znečištěnému kolejišti. Kromě úprav, které tomu mají do budoucna zabránit, se výluka využila rovněž k provedení běžných údržbových prací. Lidé by pod železničním viaduktem, kudy vede nejenom oficiální cyklotrasa, ale i vycházková trasa mnohých obyvatel okresního města i turistů, měli nyní raději procházet s maximální opatrností. Na probíhající rekonstrukční práce ostatně veřejnost upozorňují výstražné tabule rozmístěné v okolí stavby. (zp)