Rainbow page separator

Před jízdou na koloběžce se posilnil alkoholem, havaroval

Středa, 23. března 2022

Žďár nad Sázavou / K dopravní nehodě sedmatřicetiletého muže na eklektrokoloběžce vyjížděli v pátek 18. března kolem šestnácté hodiny žďárští policisté.
„Muž projížděl na elektrické koloběžce značky Sencor po místní komunikaci v ulici Radniční ve směru jízdy od ulice Veselská ke křižovatce se silnicí I/37. Při projíždění prudkou levo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}točivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy koloběžky zejména svým schopnostem a přejel do protisměru, kde najel vlevo mimo komunikaci na vyvýšený kamenný obrubník. Následně s ekletrokoloběžkou na komunikaci upadl,“ popsala kolizi policejní mluvčí Dana Čírtková.
Přivolaní policisté u jezdce na elektrokoloběžce provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, který činil 2,63 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázala také opakovaná zkouška. Pro[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tože při pádu na komunikaci se muž lehce zranil, zdravotničtí záchranáři ho následně převezli do novoměstské nemocnice. „Při nehodě vznikla hmotná škoda na koloběžce ve výši jeden tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.