Rainbow page separator

Před Vesnou bude charita ve středu prodávat koláče pro hospic

Úterý, 3. října 2017

Žďár nad Sázavou / Prodejem koláčů chce i v letošním roce žďárská charita pomoci domácí hospicové péči. Lidé dostanou možnost zakoupit si zákusek při již čtvrtém ročníku kampaně nazvané Koláč pro hospic ve středu 4. října, a to ve stánku před prodejnou Vesna ve žďárské Horní ulici. Prodejní doba je od 9 do 14 hodin.
Koláče pro hospic se ve středu budou prodávat také v úřadu práce. „Úředníky v polední pauze navštíví zaměstnanci a dobrovolníci s prodejen koláčků,“ sdělila ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Zelená.
Finance, které charita z prodeje koláčů získá, přispějí k zabezpečení péče o nevyléčitelně nemocné lidi. Součástí kampaně, jež spojuje jednotlivé oblastní charity v celé republice, je rovněž podávání informací o domácí hospicové péči. Akce se koná již tradičně na začátku října u příležitosti Světového dne hospiců a paliativní péče.
Žďárská charita poskytuje v rámci své terénní služby domácí hospicovou péči v celém okrese. Zabezpečuje jak péči o nevyléčitelně nemocné a umírající, tak i podporu jejich blízkých, kteří se o ně v domácím prostředí na konci jejich života starají.