Rainbow page separator

Přestavěná vodárna se veřejnosti otevře v sobotu 27. dubna

Středa, 24. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / V sobotu 27. dubna se od 11 hodin uskuteční slavnostní otevření přebudované vodárny na okraji Farských humen, která bezmála dvě desítky let slouží jako základna žďárským vodním skautům. Nově bude opravené prostory takzvaného centra pro neformální a zájmové vzdělávání užívat i další mládežnická organizace – Duha AZ.
V průběhu dne bude pro příchozí připraven program, například hry a soutěže pro děti, projížďka na lodičkách po Sázavě, prohlídka nových prostorů s možností nahlédnutí do skautské kroniky či setkání rodičů s vedoucími obou organizací.
V průběhu přestavby objektu, který kdysi sloužil jako vodárna, došlo ke kompletnímu přebudování interiéru, opravě střechy a výměně oken, ale i k úpravám okolí, jako jsou parkovací místa, plot a přístupové plochy.
Rekonstrukci postupem let chátrající budovy na břehu Sázavy na mládežnické centrum podpořila dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 8,3 milionu. „Celková cena přestavby je asi sedmnáct milionů korun,“ uvedl projektový koordinátor žďárského městského úřadu Jan Prokop.