Nové Město na Moravě, nove mesto na mroave, aktuality, družina, školka
Rainbow page separator

Přestěhují družinu, přistaví školku

Neděle, 4. Listopad 2012

Nové Město na Moravě / Stěhování školní družiny, rozšíření mateřské školky v Drobného ulici či rekonstrukci Centra Zdislava připravují v příštím roce v Novém Městě na Moravě. Družina bude přestěhována do budovy Komerční banky na Vratislavově náměstí, protože její stávající prostory jsou z pohledu hygieny ne příliš vhodné a dlouhodobě neudržitelné. Pro děti nyní nově vzniknou dvě nové třídy včetně zázemí pro personál.

Náročnější bude rozšíření mateřské školy v Drobného ulici, kde dojde ke zvednutí střechy, aby pod ní mohly být vybudovány prostory pro další tři třídy. Investiční akce vyjde přibližně na patnáct milionů korun, v současné době je záměr ve fázi zpracování projektu.

Osm milionů korun pocházejících z evropských fondů podpoří rekonstrukci a rozšíření novoměstského Centra Zdislava, které se rovněž uskuteční v příštím roce. Projekt zahrnuje zateplení stávajícího objektu denního stacionáře pro zdravotně postižené klienty, jenž v Nové Městě funguje už dvě desetiletí, rekonstrukci střechy a vybudování nové přístavby. V ní by neměla chybět například prostorná jídelna a výdejna jídla, sklad várnic, cvičná kuchyně a tréninkový prostor, rehabilitační místnost, sociální zařízení a další účelně využité prostory vyhovující potřebám uživatelů služeb i zaměstnancům stacionáře.