Zelená hora
Rainbow page separator

Převod poutního kostela se protahuje o měsíce

Sobota, 29. března 2014

Žďár nad Sázavou / Převod kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, o který loni požádalo Biskupství brněnské v rámci církevních restitucí, se stále protahuje. Biskupství ještě bude muset dodat další podklady, takže uzavření dohody o vydání památky Národním památkovým ústavem, který ji spravuje, může trvat ještě několik měsíců.
Turisté, kteří památku zapsanou na seznamu UNESCO obdivují, ovšem případnou změnu vlastníka kostela nijak nezaregistrují, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože v běžném prohlídkovém režimu, otevírací době či výši vstupného se nic nezmění. Sezona začne o prvním dubnovém víkendu a stále ještě pod hlavičkou Národního památkového ústavu.
Do budoucna chce žďárská farnost, která bude kostel spravovat, památku více otevřít lidem. Například rozšířit bohoslužby a duchovní program, avšak tak, aby kostel zůstal přístupný turistům.

Fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to: [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie-z-rc-mikrokopteru/“ target=“_blank“>Letecké fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie z RC mikrokopteru