Rainbow page separator

Prezident navrhl, že se přimluví za navrácení Pernštejna

Pátek, 28. června 2019

Bystřice nad Pernštejnem / Setkáním s vedením i obyvateli Bystřice nad Pernštejnem ve čtvrtek 27. června zakončil prezident České republiky Miloš Zeman oficiální třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Několik dalších dní stráví na chalupě v Novém Veselí.
Před zaplněným bystřickým náměstím, kde se objevilo i několik jeho odpůrců, přišla stejně jako i v dalších obcích a městech na přetřes aktuální politická situace v zemi, ale třeba také kůrovec, brambory či veřejná doprava. Miloš Zeman v souvislosti s návštěvou města připomněl, že odsud pochází jeho manželka Ivana a v Bystřici žila i pracovala jeho tchyně, než se před dvěma lety přestěhovala do Prahy. Taktéž vyjádřil údiv nad zjištěním, že hrad Pernštejn není součástí Vysočiny, ale Jihomoravského kraje (od roku 2005, kdy 25 obcí přešlo z Kraje Vysočina do Jihomoravského kraje, pozn. redakce).
„Je to hrozně divné. Až budu mluvit s hejtmanem Jihomoravského kraje, tak se ho na to taktně zeptám, jestli by třeba nemohl jeden hezký hrad postrádat. Ale nic neslibuji, pouze se o to pokusím,“ podotkl s úsměvem Miloš Zeman.