Rainbow page separator

Při blokovém čištění musí řidiči přeparkovat, hrozí jim odtah

Středa, 28. Březen 2018

Žďár nad Sázavou / Předběžně v druhém dubnovém týdnu začne pravidelné čištění městských komunikací; podrobný rozpis pro jednotlivé žďárské ulice bude zveřejněn na webu města. Je proto důležité, aby si řidiči z dotčených lokalit v den čištění přeparkovali svá auta. K blokovému čištění bude přizvána také odtahová služba, která v případě nutnosti odtáhne automobily, jejichž majitelé či provozovatelé nerespektovali dopravní značení a vozidla brání v úklidu komunikací.
„Žádáme občany, aby odpovědným přístupem k této věci a se vzájemnou ohleduplností pomohli v čištění veřejných ploch. Prosím, sledujte přenosné dopravní značení a včas přeparkujte své auto,“ uvedla vedoucí odboru komunálních služeb žďárské radnice Dana Wurzelová.
Při blokovém čištění Žďáru se objeví také zónové značky, což znamená, že omezení platí v celé označené zóně, takže značení nemusí být umístěno u vjezdu či parkoviště v každé ulici. Při nerespektování značek se majitelé aut vystavují jak riziku odtažení vozidla na svoje náklady, tak i sankci ze strany městské policie.