Rainbow page separator

Při prvním představení lidé zhodnotí nejenom nové sedačky

Pondělí, 11. září 2023

Žďár nad Sázavou / Nové sedačky, koberce i čalouněné obklady stěn budou moci v sobotu 23. září poprvé ohodnotit návštěvníci žďárského divadla. To se právě tento den po interiérové obnově otevře návštěvníkům, aby si v novém mohli vychutnat divadelní kus s názvem Moje hra z produkce pražského Divadla Kalich s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. 

Výše vstupného se v tomto případě vyšplhala na 1500 korun, a to právě proto, že tisícikoruna z každé vstupenky putuje právě na revitalizaci hlediště. Každý z diváků se tak zároveň stane sponzorem žďárského kulturního stánku a pokud o to bude mít zájem, jeho jméno může v této souvislosti figurovat v kronice města. 

Obnova interiérového vybavení divadla vyjde na 2,5 milionu korun. Sedadel je v hledišti 222 plus místa na balkoně a přístavky, takže celkem jde o výměnu 307 míst k sezení.

Exteriér divadla prošel rekonstrukcí v roce 2015, kdy byla v objektu vyměněna okna a dveře, provedeno zateplení obvodového pláště budovy včetně pořízení nové fasády. 

Objekt divadla na Doležalově náměstí vznikl přestavbou Národního domu z roku 1901. K této přestavbě a modernizaci bylo přistoupeno o více než sedm desítek let později, kdy budova zcela změnila vzhled a částečně doznala i vnitřních změn. Kolaudace divadla se uskutečnila v roce 1981.