Rainbow page separator

Při Zlaté lyži na pořádek dohlédnou také policisté v civilu

Čtvrtek, 16. Leden 2020

Nově Město na Moravě / Především dohledu nad veřejným pořádkem a plynulosti v dopravě se budou věnovat policisté při Světovém poháru v běžeckém lyžování Zlatá lyže 2020, který se v novoměstské Vysočina Areně uskuteční ve dnech 18. – 19. ledna. Pořadatelé počítají s účastí vyššího počtu diváků, kteří budou mít po oba dny vstup do areálu zdarma. Kromě žďárských policistů budou na místě i policisté pyrotechnické služby.
Hlídky dohlédnou na provoz a v případě potřeby usměrní dopravu. Policisté apelují na návštěvníky, aby dodržovali pokyny pořadatelů, a to zejména při parkováním na vyhrazených parkovištích. Policejní hlídky budou taktéž v Novém Městě a nejbližším okolí Vysočina Areny. „Naším hlavním cílem bude zajistit v místě veřejný pořádek a chránit majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti. Musíme zejména preventivně působit na řidiče, aby svá vozidla řádně uzamkli a neponechávali v nich viditelně odložené věcí, které by mohly lákat zloděje. Stejně tak budou pěší hlídky a policisté v civilu preventivně působit ve vztahu k možným kapesním krádežím,“ vyjádřil se zástupce velitele bezpečnostního opatření Jan Kostečka.
Dále policisté upozorňují návštěvníky Zlaté lyže, aby se předem seznámili s návštěvním řádem sportovního areálu a nevnášeli tam nepovolené předměty, jako jsou kupříkladu nože či pyrotechnika.