Žďár nad Sázavou, grant
Rainbow page separator

Přidělování grantů ve Žďáře bude mít přísnější pravidla

Čtvrtek, 20. Březen 2014

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nový postup v přidělování grantových peněz města se rozhodla zavést žďárská radnice v souvislosti s manipulací s dotací z grantového programu Sport 2014 pro žďárský Sportovní klub ledního hokeje. Výši příspěvku ovlivnil místostarosta Ladislav Bárta, když k žádosti hokejistů o podporu nechal přidat některé doklady až po termínu pro podávání žádostí. Klub tak získal o 154 tisíc korun více. Celkem hokejový klub dostal přislíbeno 1,1 milionu korun. Místostarosta Bárta se odvolává na skutečnost, že různé administrativní chyby opravované po termínu se objevily i u dalších dvanácti z celkově 29 žadatelů o příspěvek. U žádného z nich však úprava žádosti neznamenala navýšení dotace.
Starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová se chystá zavést nový postup v tom smyslu, aby žadatelé o grantové peníze mohli po určenou dobu před termínem uzávěrky své žádosti konzultovat s úředníky a případné administrativní nedostatky v nich opravit. „Jakmile termín pro podání vyprší, žádosti se zapečetí, aby je nikdo kromě hodnotitelů neměl k dispozici. Toto pochybení se už nesmí opakovat,“ dodala starostka.
Kontrolní výbor, který žádosti prověřil, navrhl bodové hodnocení hokejového klubu snížit a radní doporučení schválili. Částka ve výši 154 tisíc korun tak zůstane ve fondu města, dokud radnice nerozhodne o jejím využití.