Rainbow page separator

Příjmy a výdaje radnice mohou sledovat i lidé ve Žďáře

Pátek, 25. března 2016

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / K takzvanému klikacímu rozpočtu v březnu přistoupila žďárská radnice. Ten je podle jejího vedení dalším krokem k vyšší transparentnosti hospodaření. Lidem je k dispozici na internetových stránkách Žďáru v sekci Hospodaření města. Dozví se tam, za co přesně jsou utráceny konkrétní finanční částky z rozpočtu Žďáru.
„Klikací rozpočet je nástrojem, pomocí něhož se každý může dozvědět podrobné informace,“ vyjádřil se žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
O pořízení klikacího rozpočtu uvažovalo vedení města již v roce 2013, ale nakonec se na něj podařilo získat dotaci až loni. Testování probíhalo od července do listopadu loňského roku, v listopadu byl spuštěn ostrý provoz a v lednu do klikacího rozpočtu byly zpětně vloženy i údaje za rok 2014.
Ždárský klikací rozpočet je z pětaosmdesáti procent financován pomocí dotace z integrovaného operačního programu, zbytek nákladů je hrazen z městské kasy. Pořízení aplikace a vytvoření importního modulu stálo celkem 61 710 korun, roční provoz klikacího rozpočtu vyjde přibližně na 9 500 korun.
Data v rozpočtu jsou z účetnictví města přebírána jednou týdně a pravidelně aktualizována.