Žďársko, zdarsko, aktuality, chřipka, nemocnice
Rainbow page separator

Případů chřipky přibylo, v části nemocnice zakázali návštěvy

Pondělí, 21. Leden 2013

Žďársko / Až do odvolání jsou kvůli narůstajícímu počtu akutních respiračních onemocnění a chřipky zakázány návštěvy  na některých odděleních novoměstské nemocnice. Konkrétně se jedná o multioborovou jednotku intenzivní péče interního oddělení, chirurgickou jednotku intenzivní péče a  anesteziologicko-resuscitační oddělení. Lidé, kteří se za svými blízkými chystají na návštěvu, by proto měli sledovat aktuální zprávy na webu nemocnice. Není totiž vyloučeno, že by podle závažnosti epidemiologické situace mohla být pro návštěvy uzavřena i další oddělení.

Podle aktuálních údajů epidemiologů je v současné době ve žďárském okrese v přepočtu na sto tisíc obyvatel 1415 nemocných. To zatím ještě není epidemie, i když hranice pro její začátek byla z dvou tisíc nemocných na sto tisíc obyvatel snížena. Nyní se pohybuje mezi 1600 až 1700 nemocných na sto tisíc obyvatel, přičemž k vyhlášení epidemie je ještě nutné zohlednit vyhodnocení lokální situace.

V okrese byly potvrzeny i tři případy chřipky typu AH1N1, takzvané prasečí, a to u pacientů léčených s vážným průběhem nemoci v novoměstské nemocnici. Rozmáhající se onemocnění se dotklo i některých škol, jež byly kvůli vysoké nemocnosti žáků dočasně uzavřeny.