Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, setkání, mládeže
Rainbow page separator

Příprava Celostátního setkání mládeže je v plném proudu

Čtvrtek, 2. Únor 2012

Žďár nad Sázavou/ Ačkoliv se páté Celostátní setkání mládeže (CSM) bude ve Žďáře konat až za několik měsíců, přípravy na tuto významnou akci začaly již loni a pokračují i v těchto dnech.Realizační tým, který sjezd mladých katolíků i dalších mladých lidí, již svůj postoj k církvi teprve hledají, organizuje, se poprvé sejde ve středu 8. února. Toto zasedání se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou, konkrétně v prostorách městského úřadu v Žižkově ulici.

Další akce, která se jakožto předvoj samotného CSM bude konat, je Celostátní fórum mládeže. Jedná se o diskusní setkání zástupců mladých věřících s biskupy. Tohoto fóra odehrávajícího se opět v budově žďárského městského úřadu a také biskupského gymnázia, se zúčastní zhruba stovka delegátů ze všech diecézí, řádů, církevních hnutí a mládežnických organizací katolické církve. Pro účastníky je tato schůzka možností vyjádřit svá očekávání od nastupující generace, ale zároveň také s větší pozorností naslouchat jejímu hlasu. Fórum, jehož součástí budou také mše v obou žďárských kostelech, je naplánováno na dny 23. až 26. února.

Samotnému pátému ročníku CSM bude patřit okresní město od 14. do 19. srpna 2012. Očekává se, že se jej zúčastní kolem 6 500 lidí, k nimž by měly přibýt ještě dvě tisícovky účastníků takzvané Poutě rodin. Styčnými body programu jsou promluvy českých a moravských biskupů. Chybět nebude ani pestrá nabídka přednášek a diskuzí o tématech blízkých mladým lidem. V plánu jsou i sportovní a kulturní akce nebo společné motlitby. Jedním ze stěžejních bodů programu je také Pouť rodin, jíž se tradičné účastní velké množství lidí. (zp)