Rainbow page separator

Připravují řízení na výběr architekta

Neděle, 12. Červenec 2015

nám. Republiky Žďár nad Sázavou, kašna

Žďár nad Sázavou / Žďárští radní schválili v souvislosti se zřízením pozice městského architekta přípravu výběrového řízení na toto místo. Zadali úředníkům města připravit ve spolupráci s pracovní skupinou Koncepce architektonického dohledu jak výběrové řízení, tak zahájení prací na přípravě směrnice, která by konkrétně definovala architektovy kompetence.
Zástupci žďárské radnice předpokládají, že mezi zaměstnance úřadu by měl městský architekt přibýt ještě do konce tohoto roku. Měl by dohlížet na úpravy veřejných prostranství a stavby města, spolupracovat má rovněž na urbanistické podobě územního plánu a jeho činnost by se měla dotknout i toho, jakým způsobem staví lidé soukromé objekty.
„Pokud se pozici městského architekta podaří obsadit kvalitní a respektovanou osobou, mělo by na tom město hlavně získat. Občané, investoři i vedení města se budou muset naučit městského architekta respektovat, důvěřovat mu, a teprve poté se začnou dostavovat výsledky,“ je přesvědčen žďárský starosta Zdeněk Navrátil.