Rainbow page separator

Příští rok má začít stavba propojky ulic Brněnská a Jihlavská

Pátek, 17. listopadu 2023

Žďár nad Sázavou / Příští rok hodlá Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začít stavět přeložku silnice I/19, která spojí okružní křižovatku v Brněnské ulici s ulicí Jihlavská. V této souvislosti již investor vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele. 

Bezmála sedm set metrů dlouhá komunikace za zhruba 120 milionů korun tak naváže na silnici I/19 vedoucí od Nového Města na Moravě kolem průmyslové zóny do Brněnské ulice, jež byla zprovozněna před osmi lety. Vznikne také nová okružní křižovatka ulic Chelčického a Jihlavská. 

Se zahájením stavby se původně počítalo loni, a proto byly už počátkem roku 2022 provedeny přípravné práce v podobě vykácení stromů stojících v cestě budoucí okružní křižovatce a demolice bývalé prodejny koberců v Jihlavské ulici.  

Výsledkem stavebních prací bude komunikace, jež odvede z průtahu Žďárem další část tranzitní dopravy. Auta se díky přeložce vyhnou „kruháči“ u Enpeky. Nová okružní křižovatka v Jihlavské ulici má současně zlepšit propustnost Chelčického ulice, která se v dopravních špičkách ucpává.