Rainbow page separator

Příští rok ve Městě věnují lyžníkům, lyžařům, lyžím a lyžování

Neděle, 28. listopadu 2021

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Rokem zasvěceným lyžařům se v Novém Městě stane rok 2022 – le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní rok byl věnován divadlům. „Lyžařsky“ orien[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovaný rok zahrne řadu akcí spojených s dlouhole[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou tradicí běžeckého lyžování v Novém Městě. V lednu se uskuteční tradiční závody Zlaté lyže – jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších podniků v České republice s kořeny sahajícími do roku 1934.
Na všech kanálech města budou každý měsíc vysílány podcasty Bílé s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topy Novoměstska v podobě rozhovorů, vzpomínek či povídání o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom, jak lyžování ovlivnilo život lidí v regionu, jak a kde se lyže vyráběly nebo které osobnosti byly s tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to sportem spjaty.
Nadační fond ve spolupráce s radnicí a Horáckým muzeem chystá také jedenáctikilometrovou okružní naučnou stezku Lyžníci na Novooměstsku. Přístupná má být i hůře pohyblivým lidem nebo třeba rodičům s kočárky a její zprovoznění je plánováno na polovinu příštího roku. V únoru Spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní klub připraví závody rodinných štafet ve Vysočina Areně, v dubnu se odehraje beseda s Vladimírem Koasourem, synem někdejšího lyžařského závodníka Bohumila Kosoura, který městu věnoval unikátní dar v podobě Zlaté lyže – původní ceny, kterou zdědil po otci. Téma lyžařů se promítne i do dalších novoměstských akcí, jako je například masopust, karneval na Harusově kopci, slavnosti Nova Civitas, muzejní noc nebo turistický Pochod srdcem Vysočiny, který se pro rok 2022 změní na Pochod po s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topách mistrů.