Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, dárci, nemocnice
Rainbow page separator

Pro dárce krve zřídila nemocnice bezplatnou linku 800 700 006

Neděle, 27. listopadu 2011

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Snaha vyjít vstříc dobrovolným dárcům krve. Právě ta vedla vedení transfúzního oddělení novoměstské nemocnice ke kroku zřídit pro dárce krve bezplatnou telefonní linku.
„Objednávání dárců se řídí aktuální potřebou krve v nemocnici a ta se každým dnem může měnit. Proto i objednávání dárců se musí dost často tomuto uzpůsobit a je nutno
opakovaně telefonicky s dárci upřesňovat termíny dalších odběrů,“ vysvětluje Dana Vašková, vrchní laborantka transfúzní služby. Linka slouží jednak pro stávající dárce krve, mohou se na ni ale obracet i noví zájemci o dárcovství krve.
Ročně se v novoměstské nemocnici uskuteční zhruba tři a půl tisíce odběrů krve. „Máme štěstí, že v našem regionu je tak spolehlivá dárcovská základna, která většinou pokryje potřeby krve v naší nemocnici. Jsou však situace, například autonehody, velké operační zákroky či komplikované porody, kdy je najednou velká potřeba jedné krevní skupiny a pak musíme opakovaně komunikovat s dárci krve, kteří jsou naštěstí velmi ochotní
pomoci. Zřízení bezplatné telefonní linky tak považujeme za nutnost, která
alespoň částečně zvýší pohodlí a spokojenost našich dárců,“ dodala Marcela Daňková, zástupkyně  primářky Oddělení klinických laboratoří a transfúzní služby.

Bezplatná linka 800 700 006 je v provozu ve všední dny od šesti hodin do půl třetí.