Rainbow page separator

Proč jsou včely tak důležité a proč je třeba je chránit?

Čtvrtek, 10. října 2019

To vám představí interaktivní výstava na žďárském zámku. O důležitosti hmyzu, především pak včel se poslední dobou mluví velmi intenzivně. Je to zapotřebí, protože jejich důležitost pro přežití lidstva je významná. Vy si ji můžete připomenout prostřednictvím interaktivní výstavy pro celou rodinu „Včela – cesta do včelího města“, která bude probíhat od 22. října do 13. dubna příštího roku na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

„Ochrana přírody je tématem, kterým se zabýváme i my v rámci našeho hospodaření, a tak jsme velmi rádi, že tuto příběhovou, poučnou, a přesto i velmi zábavnou výstavu u nás na zámku můžeme uvítat,“ uvádí majitel zámku ve Žďáru nad Sázavou, Constantin Kinský..

Od včel se můžeme mnoho naučit

Výstava vás vtáhne do děje hned u vchodu. Tam se „stanete“ právě narozenou malou včelkou a začnete žít dle pravidel úlu. „Ocitnete se v medem provoněném úlu, kde si vyzkoušíte, jakou práci vykonávají včelky dělnice i trubci, budete zabezpečovat potravu pro královnu a když se vám to podaří, zažijte zrození nové královny a budete moci z úlu symbolicky vyletět,“ upřesňuje Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku.

Interaktivní výstava, která dovoluje vše osahat, poslechnout si i očichat

Zajímavý děj, krásné dřevěné kulisy, vizuální i zvukové efekty, spousta her, informací i zábavy, to vše vás v rámci této výstavy, která byla zapůjčena z písecké Sladovny, čeká. Okusíte, jak to v úlu voní, co vše v něm můžete slyšet. Všeho se budete moci také dotknout a zkusit na vlastní kůži.

Dokonale se tak během výstavy „Včela – cesta do včelího města“, která bude na zámku probíhat od letošního  22. října až do 13. dubna příštího roku, budete moci vy i vaše děti seznámit s chodem života a společenskou strukturou tohoto neuvěřitelně zajímavého, pracovitého a inteligentního hmyzu. 

Více na www.zamekzdar.cz