Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, projekt
Rainbow page separator

Projekt Žďáru byl zařazen mezi 20 nejlepších

Čtvrtek, 22. Březen 2012

Žďár nad Sázavou/ Projekt městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou s názvem Řízení lidských zdrojů byl Ministerstvem vnitra České republiky zařazen mezi dvacítku nejlepších. Vybíráno přitom bylo ze všech projektů, které získaly podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Integrovaného operačního programu. Pracovníci žďárského městského úřadu se díky dotaci na projekt účastnili a také nadále účastní speciálních vzdělávacích kurzů. Na nich se učí takzvaným „měkkým dovednostem“. Mezi ně patří například asertivní chování nebo komunikace. V kurzech se dále vyučuje rozvoj klíčových kompetencí vedoucích pracovníků v oblasti řízení lidských zdrojů.

„Je pro nás důležité nejenom to, co děláme, tedy kvalita našich služeb, specializace a odbornost, ale také, jakým způsobem při tom řídíme, motivujeme a komunikujeme s našimi pracovníky a zejména pak s klienty,“ přiblížila cíle žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. Program není pouze jednorázovou akcí, ale dlouhodobou prací se zaměstnanci. „Těší mě, že o vzdělávací kurzy je velký zájem a díky vytvoření týmu interních lektorů bude zajištěn opakovaný trénink zaměstnanců v takzvaných měkkých dovednostech“, vyjádřil se Jiří Matoušek, projektový manažer žďárského městského úřadu.

Projekt je realizován už od října roku 2010 a potrvá až do září letošního roku. Finanční  náklady na jeho realizaci jsou vyčísleny na 5,57 milionu korun. Pětaosmdesát procent z této částky však pokrývá zmiňovaná dotace z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. (zp)