Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, dotace
Rainbow page separator

Projektu asistentů prevence pomůže překlenovací dotace

Středa, 19. Únor 2014

Žďár nad Sázavou / O peníze na překlenovací období mezi dvěma projekty dotujícími činnost současných asistentů prevence kriminality žádají zástupci žďárské radnice. Asistenti od loňského září dohlížejí na pořádek především ve žďárském sídlišti Stalingrad.
„Zjistili jsme, že na překlenovací období od 1. ledna do 30. dubna, než začne nový evropský projekt, existuje náhradní dotační zdroj,“ informoval žďárský místostarosta Ladislav Bárta s tím, že v prvních čtyřech měsících město musí předfinancovat plný náklad na projekt, což je 180 tisíc korun.
Po vyúčtování dotace se Žďáru nad Sázavou vrátí 156 tisíc korun, takže jeho spoluúčast vyjde na šestadvacet tisíc korun. Od května pak už tři asistenty prevence kriminality podpoří projekt dotovaný penězi Evropské unie. „Proškoleno bude celkem pět lidí, vybráni z nich budou tři. Dva zbylí jsou jako náhradníci, protože v evropském projektu musí být zaručena jeho udržitelnost,“ dodal Ladislav Bárta.
Evropské peníze uhradí i většinu nákladů na školení strážníků, policistů a zaměstnanců úřadu, kteří budou s asistenty spolupracovat. Proškolení vyjde na čtyřicet tisíc korun, přičemž dotace pokryje 36 tisíc.