kino, konec
Rainbow page separator

Promítání ve žďárském kině od září skončí

Sobota, 14. Červen 2014

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Promítání ve žďárském Kině Vysočina skončí s letními prázdninami. Zatímco zástupci radnice uvažovali, kdy mají dát provozovateli biografu výpověď, protože od příštího roku město chce zařízení spravovat samo, provozovatel Ladislav Jenšík vypověděl smlouvu jako první.
Od září by se tak měly v objektu začít provádět různé stavební úpravy, jako například neodkladná rekonstrukce elektrických rozvodů, se kterými radnice letos sice počítala, ale ještě za provozu kina. Od 1. ledna 2015 se předpokládá, že kino začne spravovat příspěvková organizace města Kultura Žďár, ale kdy se v něm bude opět promítat, není jasné.
Na opravu elektroinstalace má radnice vyčleněno 3,5 milionu korun, ale doufá, že se cena prostřednictvím výběrového řízení sníží a zbude i na nové sociální zařízení. „Tam už je oprava velmi nutná,“ poznamenala žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.
Z kina má po skončení rekonstrukcí v interiéru vzniknout multifunkční zařízení, kde se budou promítat filmy a konat různé kulturně-společenské akce.