Rainbow page separator

Průjezd Žďárem zrychlí úprava semaforů i jejich noční vypnutí

Pátek, 16. Říjen 2020

Žďár nad Sázavou / Několik změn, které mají ještě více ulevit dopravě ve městě, připravuje žďárská radnice. Nedávno skončil zkušební provoz nových „chytrých“ semaforů, kterými byly před několika měsíci osazeny hlavní křižovatky. Z jeho vyhodnocení vyplynulo i to, že oproti starým semaforům se průjezdnost křižovatkami zlepšila o sedm procent. Kolony se ve městě mají aktuálně tvořit především kvůli souběhu několika uzavírek ve městě i v jeho širším okolí.
Ve snaze ulevit dopravnímu zatížení žďárských ulic nyní čeká změna zejména Smetanovu ulici, která se v dopravních špičkách nadměrně ucpává. V době mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou bude výjezd z ní upřednostňován, aby se odtud dostalo více aut.
Pomoci by v budoucnu měla také dlouho plánovaná řízená křižovatka ulic Jihlavská a Chelčického. Plynulost dopravy podle vyhodnocení situace brzdí i šoféři, kteří při odbočování špatně najíždějí do křižovatek u Conventu a u Domu kultury. Tomu má zamezit nové vodorovné značení. Zbytečné „prostoje“ se zruší taktéž při nočním průjezdu žďárskými ulicemi, a to tak, že od dvaadvaceti hodin do pěti ráno budou vypnuty semafory.