Rainbow page separator

Prvňáčci dostanou jako dárek stavebnici

Neděle, 30. Srpen 2015

Vysočina / Kraj Vysočina nechal na míru vyrobit novou stavebnici, kterou 1. září dostanou jako dárek všichni prvňáčci v kraji. Jedná se o pomůcku do hodin pracovních činností v rámci podpory technického vzdělávání.
„251 dílků z tvrdé lepenky budou moci děti dekorovat a podle pracovních listů či fantazie z nich vytvořit vlastní dílka,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
Stavebnice Roto z Vysočiny je určená pro první až třetí třídy základních škol. Vznikla na základě iniciativy firmy Bosch, Kraje Vysočina a nápadů týmu složeného z učitelek základních škol a pracovníků krajského odboru školství, mládeže a sportu. „Pracovními listy provádí malé konstruktéry postavička Igráčka, který představuje vybrané profese. Podle dvaceti listů děti postaví například květiny, zvířátka, jednoduché stavební stroje nebo ruční nářadí,“ uvedla Fialová.
Stavebnice má posloužit jako základ pro rozvíjení prostorové představivosti dětí. Dílky z papíru, plastu a kartonu umožňují jednoduchou manipulaci a rozvíjejí jemnou motoriku.