Rainbow page separator

První lednovou sobotu se ve žďárských ulicích objeví koledníci

Pátek, 29. Prosinec 2017

Žďár nad Sázavou / První lednovou sobotu se ve žďárských ulicích opět objeví tříkráloví koledníci. Akci, při které koledníci obcházejí domácnosti s přáním šťastného nadcházejícího roku, tradičně organizuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou, stejně jako v dalších městech a obcích žďárského okresu. Koledníci v kostýmech třech králů budou tentokrát po celé zemi koledovat v rozmezí od 1. do 14. ledna.
V letošním roce bylo do Tříkrálové sbírky jenom ve Žďáře a jeho místních částech zapojeno přibližně 150 koledníků, kterým se do šestatřiceti zapečetěných kasiček podařilo od dárců nashromáždit 174 904 korun. V celém okrese se pak do celkem 493 pokladniček, s nimiž po domech a v ulicích chodilo na dva tisíce dobrovolníků, vybralo 3 058 807 korun, což byla zatím rekordní suma. Bylo to o 229 284 korun více, než se podařilo vykoledovat v lednu 2016.
Tradiční Tříkrálový koncert coby poděkování všem koledníkům, dárcům a dobrovolníkům se uskuteční v neděli 14. ledna v 17 hodin v kostele svaté Kunhuty v Novém Městě na Moravě.