Rainbow page separator

První lezci začnou zdolávat ledovou stěnu ve Víru v sobotu

Sobota, 26. Leden 2019

Vír / V sobotu 26. ledna se rozjede desátá lezecká sezona na čtyřicet metrů vysoké ledové stěně ve Víru, kterou její provozovatelé v posledních mrazivých dnech pokryli vrstvou ledu. Výsledkem ledování je největší ledopád v České republice a jedna z nejvyšších uměle vytvořených ledových stěn v Evropě.
Zájemci si mohou rezervovat místo prostřednictvím webových stránek stěny, jejíž maximální obsazenost je 34 osob, respektive 17 lezeckých dvojic, nabízené lezecké turnusy jsou od 9 do 12.30, od 13 do 16.30 hodin a večer za umělého osvětlení od 17 do 20.30 hodin. Rezervovat a zapůjčit se dá rovněž lezecké vybavení, pokud zájemce nemá svoje, začátečníci si mohou předem domluvit i instruktáž. Zázemí ledolezci najdou v chatě Krabička pod stěnou nacházející se pod přehradní hrází.
Termíny již mají i tradiční akce, kterými jsou metodický víkend Českého horolezeckého svazu ve dnech 9. a 10. února a závody v ledolezení na rychlost Vírský cepín, jež se letos uskuteční v sobotu 16. února. „V těchto dnech budou rezervace specifické a pouze pro účastníky těchto akcí,“ upozornil za provozovatele ledové stěny Slávek Matuška.