Rainbow page separator

První návštěvy mohou do nemocnice za svými blízkými 26. května

Neděle, 23. května 2021

Nové Město na Moravě / Poprvé ve středu 26. května mohou opět lidé navštívit svoje blízké hospitalizované v novoměstské nemocnici. Povolení návštěv je ovšem limitováno řadou omezení. „Pro návštěvy hospitalizovaných pacientů určila nemocnice dva dny v týdnu – středu a neděli. Ve středu jsou návštěvy možné v době od 15 do 17 hodin, v neděli pak od 14 do 16 hodin,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
Na návštěvu nemocného mohou společně přijít nejvíce dvě osoby, které navíc kromě nezbytného respirátoru budou vybaveny buď negativním PCR testem, anebo antigenním testem ne starším 48 hodin, což doloží dokladem z odběrového místa, případně potvrzením od zaměstnavatele. Mohou mít rovněž certifikát o ukončeném očkování nejméně před 14 dny, či doklad o prodělaném onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní.
V nemocnici se testování návštěvníků z provozních důvodů provádět nebude, doporučení zní využít krajskou aplikaci https://odbery.kr-vysocina.cz/ a test absolvovat v odběrovém místě po včasném objednání. „Zároveň žádáme, aby lidé návštěvu blízkých plánovali pouze v nezbytných a nutných případech,“ doplnila mluvčí.