Rainbow page separator

Prvomájové oslavy formou prevence

Čtvrtek, 23. Duben 2015

Den otevřených dveří letiště Přibyslav

Přibyslav /Již třetím rokem přesně v první májový den od 13 hodin pořádají členové Aeroklubu Přibyslav Den otevřených dveří letiště Přibyslav. Letošní ročník se nese v duchu prevence rizikového chování dětí.

„Přispěním Kraje Vysočina se loni přibyslavské letiště stalo součástí IZS, neboť poskytuje zpevněnou plochu pro sekundární rozvoz raněných pomocí vrtulníku a poskytuje bezplatnou službu hasičským sborům pro případný zásah.“ říká předseda Aeroklubu Přibyslav Zdeněk Špaček. “Rozhodli jsme se, že letošní ročník Dne otevřených dveří pojmeme jako prevenci rizikového chování dětí. Účast na této akci přislíbily složky Policie ČR, Armáda ČR, Sbor dobrovolných hasičů Přibyslav, zástupci ČČK, BESIP, nezisková organizace Kazimírka a mnoho dalších.“ uzavírá Špaček.

Stánek zdravovědy, opilecké brýle, střelba ze vzduchovky, výtvarná dílna, omalovánky, malování na obličej, legrační klaun, spousta sportovních soutěží. „Každý rok se snažíme náš program obohatit něčím novým. Je až obdivuhodné, kolik nápadů se sejde, když jde o děti a nesmírně si vážím všech, kteří obětují svůj čas a úsilí pro radost nejmenších.“ říká jeden z organizátorů Milan Klement a dodává: „Letos bude bezesporu největším zážitkem okružní jízda v historickém autobuse, ale na své si jistě přijde každý.“

Návštěvníky čeká statická ukázka letadel, simulátor modelového létání, seskoky parašutistů s přesným přistáním na vytyčený bod, ukázka historické ultralehké repliky letounu Morane, aerovlek letounu Zlín 226 a větroně L-13 Blaník, modely letadel, házedla kategorie F3K, akrobatický vrtulník a další soutěžní speciály. Nebudou též chybět ukázky motorového paraglidingu, o které se postarají zástupci České reprezentace a členové Aeroklubu Přibyslav. K vidění bude slalom okolo pylonů, přistání na přesnost a další.

„Mysleli jsme i na ty „velké“ návštěvníky. V rámci zdravovědy si každý návštěvník může nechat změřit tuk, cukr a tlak v těle. Pro zpestření jsme připravili minivýstavu amerických aut a motocyklů Harley Davidson nebo projížďky na elektrokolech.“ uvádí Klement.

Další informace k akci můžete sledovat na www.lkpi.cz. Vstup zdarma.