Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, půjčka, domy
Rainbow page separator

Půjčka na opravy domů pomůže pěti žadatelům

Středa, 18. Květen 2011

Žďár nad Sázavou/ Bezmála dva a půl milionu korun již bylo rozděleno mezi žadatele, kteří projevili zájem o půjčky ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Městu se povedlo získat celkem dvacet milionů korun, vyčerpána tedy od začátku letošního roku byla zatím jenom velmi malá část této částky. „Myslíme si, že je to dáno současnou hospodářskou krizí – lidé ani bytová družstva se nechtějí raději pouštět do nějakých větších rekonstrukcí a finance si raději šetří. Doufáme, že se to po odeznění krize změní,“ nechal se slyšet žďárský místostarosta Jaromír Brychta.
Peníze, které jsou státu, město pouze administruje a zprostředkovává je zájemcům z řad obyvatel Žďáru nad Sázavou. Lidé mohli o finanční prostředky žádat letos na jaře a využít je například na zateplování domů, výměnu oken a vchodových dveří, rekonstrukci balkonů, výtahů, střech a na mnoho dalších oprav. „Žádat o ně mohli jak fyzické, tak i právnické osoby,“ podotkl druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta s tím, že tento rok zájem projevilo celkem pět subjektů. Ty díky půjčce ze Státního fondu s výhodným tříprocentním úrokem provedou úpravy nemovitostí například ve žďárských ulicích Revoluční, Brodská nebo Libušínská.