Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, půjčka, domy
Rainbow page separator

Půjčka na opravy domů pomůže pěti žadatelům

Středa, 18. května 2011

Žďár nad Sázavou/ Bezmála dva a půl milionu korun již bylo rozděleno mezi žadatele, kteří projevili zájem o půjčky ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Městu se povedlo získat celkem dvacet milionů korun, vyčerpána tedy od začátku le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tošního roku byla zatím jenom velmi malá část té[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to částky. „Myslíme si, že je [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to dáno současnou hospodářskou krizí – lidé ani by[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tová družstva se nechtějí raději pouštět do nějakých větších rekonstrukcí a finance si raději šetří. Doufáme, že se [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to po odeznění krize změní,“ nechal se slyšet žďárský mís[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tostarosta Jaromír Brychta.
Peníze, které jsou státu, měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to pouze administruje a zprostředkovává je zájemcům z řad obyvatel Žďáru nad Sázavou. Lidé mohli o finanční prostředky žádat le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tos na jaře a využít je například na zateplování domů, výměnu oken a vchodových dveří, rekonstrukci balkonů, výtahů, střech a na mnoho dalších oprav. „Žádat o ně mohli jak fyzické, tak i právnické osoby,“ podotkl druhý žďárský mís[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tostarosta Ladislav Bárta s tím, že ten[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to rok zájem projevilo celkem pět subjektů. Ty díky půjčce ze Státního fondu s výhodným tříprocentním úrokem provedou úpravy nemovi[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tostí například ve žďárských ulicích Revoluční, Brodská nebo Libušínská.