Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, pupečníková, krev
Rainbow page separator

Pupečníková krev „ Dar pro život“

Neděle, 15. Červenec 2012

Nové Město na Moravě /Narození miminka patří mezi nejšťastnější okamžiky v lidském životě a všichni doufáme, že právě štěstí a zdraví naše dítě neopustí ani v následujících letech. Víme však, že na dítě může číhat řada nebezpečí, která dopředu nelze. V případě nemoci se jedná o situace nejzávažnější.

V novoměstské porodnici Vám nyní nabízíme možnost zajištění odběru pupečníkové krve Vašeho dítěte a přípravu vlastního (autologního) transplantátu, který může v případě nemoci zachránit život nejen samotnému dítěti, ale případně i jeho sourozenci. Cílem je uchovat pupečníkovou krev pro co největší počet dětí tak, aby každé mělo v případě nemoci maximální šanci na vyléčení. „Každá maminka si proto může zvážit odběr pupečníkové krve pro svoje dítě. Její odběr je možný pouze při porodu. K dispozici pak zůstává po celý život dítěte,“ uvedl primář novoměstské porodnice MUDr. Jiří Hrdina. Nové technologie umožňují  uchování pupečníkové krve desítky let.

Cord Blood Center ČR- partner pro odběry pupečníkové krve – poskytuje veškeré služby související s odběry, transportem, zpracováním, dlouhodobým uložením  a distribucí pupečníkové krve.  Laboratoře CBC jsou prvním nestátním tkáňovým zdravotnickým zařízením na zpracování pupečníkové krve v ČR, které získalo povolení v roce 2010 k činnosti od SÚKL. Zajišťují mimořádnou kvalitu služeb. Plně respektuje náročná pravidla české legislativy.

Bližší informace na porodním sále novoměstské porodnice tel 566 680 327, nebo www.cordbloodcenter.cz.

Připravil: Roman Kratochvíl, Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o.