Rainbow page separator

Pytle si mohou účastníci Čisté Vysočiny vyzvednout ve Žďáře

Pátek, 19. Únor 2016

Čistá Vysočina 2015, sběr odpadu, úklid

Žďár nad Sázavou / Do konce února se mohou hlásit zájemci, kteří se v letošním roce chtějí ve dnech 11. až 24. dubna zúčastnit osmého ročníku akce Čistá Vysočina, což je úklid
veřejného prostranství a přírody na Vysočině. Ten organizuje krajský úřad, hlásit se je možné prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/cistavysocina. Registrovaní účastníci akce obdrží zdarma pytle na odpadky. Kontaktním místem pro jejich předání na Žďársku je městský úřad ve Žďáře, konkrétně odbor životního prostředí.
Svoz sebraného odpadu u silnic první, druhé a třetí třídy mimo obce zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina. V případě úklidu přímo ve vesnicích a městech budou poskytnuty pouze pytle a účastníci úklidu si musí zajistit odvoz odpadků u firmy, která v místě provádí svoz odpadu. Sběr a svoz odpadu z ostatních ploch je nutné předem konzultovat s jejich majiteli. „Máme velkou radost z toho, že počet sbírajících lidí každý rok stoupá. V roce 2015 se zapojilo rekordních dvaadvacet tisíc dobrovolníků, v kraji bylo celkem sebráno přes 98 tun odpadu,“ uvedl Martin Hyský, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.