Radek Jaroš, osmitisícovka
Rainbow page separator

Radek Jaroš bude přednášet ve žďárském kině

Neděle, 9. listopadu 2014

Žďár nad Sázavou / Dvě přednášky novoměstského horolezce Radka Jaroše se v příštím týdnu uskuteční ve žďárském Kině Vysočina. V dopoledních hodinách se akce v pátek 14. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu zúčastní studenti místních středních škol, v 18 hodin pak bude přednáška určena veřejnosti.
Radek Jaroš le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos v létě jako patnáctý člověk na světě dokončil zdolání všech osmitisícových horských vrcholů bez použití kyslíkových přístrojů, přičemž na pátý pokus zlezl svoji poslední osmitisícovku K2. Jako první Čech tak náš v současné době nejúspěšnější horolezec získal pomyslnou Korunu Himálaje.
Na K2 se le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos navíc vydal po dvouleté přestávce, kterou si vyžádala léčba omrzlin dolních končetin, s nimiž se vrátil před dvěma lety z expedice na Annapurnu. Jeho zranění si následně vyžádala několik operací, při nichž horolezec přišel o jedenáct článků prstů na nohou.
Vstupné na Jarošovu přednášku pořádanou ve žďárském kině činí 150 korun, předprodej je možný v pokladně Domu kultury.