Rainbow page separator

Radek Jaroš se stal nositelem krajské nejvyšší medaile

Pondělí, 2. Listopad 2015

Radek Jaroš se stal nositelem krajské nejvyšší medaile

Nové Město na Moravě / Jako první v historii udílení medailí Kraje Vysočina převzal už podruhé ocenění novoměstský horolezec Radek Jaroš. V roce 2009 se za své sportovní úspěchy dostal mezi laureáty se skleněnou medailí, letos převzal medaili kamennou. „Radek je mimořádně cílevědomý, odhodlaný a charakterní chlap, kterého nezastaví před dosažením cíle žádná překážka. Své sportovní úspěchy spojuje se jménem Kraje Vysočina a kraj je na jeho úspěchy hrdý,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Kamenné medaile spolu s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem předal předseda Senátu ČR Milan Štěch.
Radek Jaroš coby alpinista a uznávaný sportovec celkem šestnáct let zdolával takzvanou Korunu Himálaje – čtrnáct osmitisícovek. Za své sportovní úspěchy byl vysočinským hejtmanem vyznamenán už v roce 2009. V tu dobu měl před sebou ještě čtyři vrcholy, přičemž poslední z nich – K2 – zlezl v červenci loňského roku.
Kromě Radka Jaroše bylo dřevěnými, skleněnými a kamennými medailemi oceněno ještě dalších devět osobností Kraje Vysočina z oblasti kultury, veřejného života, sportu, vědy a rozvoje regionu.