Rainbow page separator

Radnice má zájem, aby se do čtvrti vrátila lékárna

Středa, 14. Říjen 2015

Stalingrad - Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Na málo prodejen i služeb, ale i na to, že se místo nerozvíjí, upozorňují někteří žďárští obyvatelé v souvislosti se Žďárem nad Sázavou 3. Žďárská radnice v této čtvrti nedisponuje žádnými vhodnými prostorami pro komerční využití, které by mohla k těmto účelům pronajímat, navíc záleží na podnikatelích, zda budou chtít v lokalitě své provozovny zřizovat. Aktuálně má vedení města zájem podpořit snahy majitelů některých nemovitostí a oslovilo několik poskytovatelů lékárenských služeb, aby se na Stalingrad vrátila lékárna.
Co se týče vzhledu čtvrti, podle žďárského starosty Zdeňka Navrátila je škoda, že v rámci postupných rekonstrukcí fasád bytových domů se řada vlastníků rozhodla nezachovat sgrafita, která některé domy zdobila. Radnice v minulosti na jejich zachování na nových fasádách několikrát přispívala.
„Mrzí mě fakt, že pod nánosy polystyrénu mizí onen příznačný „genius loci“, který Stalingrad ještě donedávna měl. Přesto, že se město snaží s majiteli nemovitostí o zachování sgrafitových prvků na fasádě jednotlivých domů jednat, většinou zvítězí ekonomika a pod zateplením tak mizí hodnotné prvky, které činily tuto čtvrť výjimečnou i v celorepublikovém měřítku,“ uvedl starosta.