Rainbow page separator

Radnice plánuje k participativnímu rozpočtu sousedská setkání

Středa, 13. Duben 2016

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Šest set tisíc korun v rámci takzvaného participativního rozpočtu pro příští rok schválila žďárská radnice. Podstata pilotního projektu spočívá v tom, že obyvatelé budou moci podávat svoje návrhy na akce, kde by se tyto vyčleněné peníze daly využít.
„Maximální částka na jeden projekt je 150 tisíc korun, takže bude možné realizovat čtyři projekty,“ informoval starosta Žďáru Zdeněk Navrátil s tím, že se inspirovali v jiných městech. Zavedení participativního rozpočtu do praxe se ujme nezisková organizace Agora CE, radnici první rok vyjde její spolupráce na asi padesát tisíc korun.
Informativní setkání s obyvateli týkající se participativního rozpočtu je naplánováno na 3. května, v průběhu května radnice plánuje i tři takzvaná sousedská setkání, při kterých by se vždy sešli lidé z několika žďárských čtvrtí. „Návrhy na projekty by bylo možné zasílat zhruba do poloviny července, pak je zhodnotí úředníci. Projekty nepředpokládající zdlouhavé administrativní řízení, které by bylo možné realizovat v příštím roce, budou pak sestaveny do seznamu, jenž bude prezentován veřejnosti, než dojde na hlasování v anketě. Do konce listopadu bychom chtěli mít projekty vybrané, abychom je mohli zařadit do rozpočtu na rok 2017,“ přiblížil starosta.