Rainbow page separator

Radnice se chce poradit s obyvateli o postupu oprav centra

Pátek, 26. ledna 2018

Žďár nad Sázavou / Při březnovém setkání s občany hodlají zástupci žďárské radnice dát prostor lidem, aby se vyjádřili k takzvané strategii centra města. Tento materiál aktuálně vzniká a jeho podstatou je ucelený plán oprav a rekonstrukcí širšího centra Žďáru v budoucích letech. „Chceme lidi nechat, aby se sami vyjádřili, co by podle nich mělo dostat prioritu,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
V souvislosti s tvorbou strategie centra města, která má být připravena v polovině roku, bylo území rozděleno na třináct menších celků. „Je třeba jasně říct, co přesně které území potřebuje, jak k němu budeme přistupovat a kdy by k tomu mělo dojít,“ shrnul starosta. Prvním krokem je zjištění, kde se v příštích letech budou rekonstruovat inženýrské sítě, na což by pak mohly navázat i další opravy, takže takové lokality by v harmonogramu prací mohly dostat přednost.
V současné době je připravován projekt rekonstrukce Nádražní ulice, a to úseku od pošty ke křižovatce „U Ivana“, kde se příští rok budou rovněž rekonstruovat vodovodní a kanalizační rozvody. Pak zřejmě přijde na řadu navazující pěší zóna, přičemž pořadí dalších stavebních zásahů v širším centru Žďáru by už mělo být v souladu s vypracovanou strategií.