Rainbow page separator

Radňovickou zatáčku chtějí dopravní experti lépe označit

Pondělí, 19. listopadu 2018

Radňovice / Mezi nejrizikovější místa na silnicích Kraje Vysočina se zařadila také ostrá zatáčka na státní silnici I/19 nedaleko Radňovic mezi Novým Městem na Moravě a Žďárem nad Sázavou. Od roku 2013 je tam policisty evidováno osmnáct dopravních nehod, jejich nejčastějším důvodem bylo nepřizpůsobení rychlosti a většina z nich se odehrála v posledním roce a půl. Kolizí v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to místě však bylo podstatně více, neboť ne ke všem bylo nutné volat policisty.

Krajští experti navrhují řešení v podobě umístění přechodného dopravního značení s upozorněním na nebezpečí smyku a doporučené rychlosti 50 kilometrů v hodině, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to až do doby výsledku změření a vyhodnocení protismykových vlastností povrchu vozovky. Dalším krokem by se měla stát změna trvalého svislého značení, [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to znamená takzvané „sdružené“ vodící tabule mají být nahrazeny zkrácenými tabulemi na žlu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tozeleném fluorescečním podkladu v počtu minimálně pět kusů z každého směru jízdy. Návrh zahrnuje rovněž doplnění svislého dopravního značení varujícího před zatáčkou v obou směrech a rovněž zvážení možnosti rozšíření vozovky.
Mezi místními lidmi proslulá zatáčka, kterou nejeden “rozjetý” šofér nevybral a skočil v lepším případě na poli nebo v příkopu, v poslední době získala značnou popularitu také na sociálních sítích prostřednictvím početné facebookové skupiny Radňovická zatáčka.