recidivista
Rainbow page separator

Recidivista na Žďársku vykrádal úřady, hostince a prodejny

Sobota, 18. října 2014

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Žďársko / Trestní stíhání muže, který se letos vloupal do různých objektů na Žďársku, zahájili kriminalisté. Pachatel se ke krádežím přiznal, nyní je v souvislosti se soudním projednáváním své předchozí trestné činnosti v brněnské vazební věznici.

Kriminalistům se podařilo objasnit celkem osm případů vloupání, ke kterým došlo na Žďársku od března do srpna. „Této trestné činnosti se dopustil devětačtyřicetiletý muž z Pelhřimova, který má bohatou trestní minulost,“ potvrdil vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. Kriminalisté muže již stíhali za vloupání, jichž se v minulosti dopustil na Žďársku, Havlíčkobrodsku a Chrudimsku a která jsou nyní projednávána soudně. Muž se žďárským kriminalistům nově doznal také ke třem případům spáchaným na Chrudimsku a jednomu na Havlíčkobrodsku.
Pachatel se vloupával do obecních úřadů, hostinců, aby se zmocnil zejména peněz, případně zboží. V několika případech mu jeho úmysl nevyšel a z místa odešel s prázdnou. „Celkem muž v popsaných případech odcizením věcí způsobil škodu za bezmála čtyřicet tisíc korun, škoda za dalších nejméně 27 tisíc vznikla poškozením zařízení,“ doplnil Uhlíř s tím, že muž byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na tři roky.