Rainbow page separator

Recidivista ukradl boty i brýle, způsobil škodu za 350 tisíc

Pondělí, 20. září 2021

Zloděj ukradl z rodinného domku uniformu, pálenku i hodiny

Žďár nad Sázavou / Škodu za více než tři sta tisíc korun způsobil čtyřiadvacetiletý recidivista, který od poloviny letošního roku kradl v různých částech Žďáru víceméně všechno, co se mu jen trochu hodilo.
„Muž je obviněný z toho, že opakovaně, a to nejméně ve čtyřech případech, vnikl do vnitřních prostorů bytového domu, kde z chodby odcizil obuv, dále se v garáži vloupal do zaparkovaného vozidla, odkud odcizil mimo jiné sluneční brýle, bezdrátová sluchátka, zámek na motorku, lovecký nůž a notebook. Z dalších prostorů garážového stání odcizil příslušenství k CNC strojům a nářadí. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku kolem 350 tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Žďárští kriminalisté, kteří zloděje vypátrali, zjistili, že za trestnou činnost, a to zejména majetkovou, byl v minulosti odsouzen už několikrát. Naposledy mu byl uložen trest obecně prospěšných prací letos v červnu.
Vzhledem k tomu, v polovině letošního roku také usedl za volant automobilu pod vlivem drog, přibylo další obvinění. „Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř s tím, že obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na pět let.