Pondělí, 22. června 2026
Žďár nad Sázavou / Jednašedesátiletý muž z Brna, který se vydával za pracovníka pošty, okradl ve Žďáře seniorku. Muž přijel ve středu 10. června vlakem do Žďáru s úmyslem vylákat ze starších lidí peníze. „V ulici Neumannova oslovil osmdesátiletou ženu. Seniorka s ním prohodila pár slov a poté přivolaným odvozem odjela. Muž však na ženu před domem vyčkal, než se za asi hodinu vrátila. Poté jí nabídl pomoc se zajištěním levnějších plateb SIPO. Seniorka souhlasila a ve svém bytě mu ukázala doklady související s platbami. Muž využil její nepozornosti a v nestřeženém okamžiku jí odcizil obálku s hotovostí, kterou měla uloženou mezi dokumenty. Řekl jí, že si jde pro věci do auta a za chvíli se vrátí, což ale neudělal, zatímco žena zjistila, že jí chybí 20 tisíc korun,“ popsala Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství.
Seniorka zavolala na poštu, a když zjistila, že byla podvedena, obrátila se na policii. Žďárští policisté získali veškeré poznatky k muži, kterého se jim za několik dní podařilo ztotožnit a vypátrat. Jak jim poté sdělil, na Vysočinu přijel s cílem získat finanční prostředky. „V minulosti byl již mnohokrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost. V rejstříku trestů má téměř dvacet záznamů, brány věznice naposledy opustil v prosinci 2025. Nyní je podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ dodala Michaela Lébrová.